Sostinės ekipos žaidėjos trečiadienio vakarą praleido prasmingai – turėjo paskaitą apie mitybą, kurią vedė biologijos mokslų daktaras, LSU mokslo darbuotojas ir lektorius – Petras Minderis.

Paskaitos metu tiek treneriai, tiek žaidėjos pamatė, kokią įtaką mityba turi treniruočių procesui, kokie yra esminiai mitybos principai ir rekomendacijos krepšininkėms. Taip pat paliestos mitybos temos varžybiniame periode, sportinėje formoje bei atsistatyme.

„Pranešimo metu krepšininkės sužinojo pagrindinius mitybos principus, kuriais remiantis jos sugebės palaipsniui struktūrizuoti ir optimizuoti savo mitybą krepšinio sporto šakai. Šios bazinės ir specifinės mitybos žinios padės joms aiškiau suprasti mitybos prioritetus kasdienybėje ir sportinėje veikloje.

Daug dėmesio buvo skirta krepšinio sporto šakos energetikos temai. Krepšininkėms buvo suteiktos pagrindinės mitybos rekomendacijos, kaip pagerinti ir palaikyti tinkamą energinių sistemų darbą, kurios vyrauja krepšinyje“, – paskaitos naudas akcentavo P. Minderis.

Moksliniais įrodymais pagrįstos mitybos, treniruočių ir sveikatingumo edukatorius teigia, kad šiuo metu vis labiau pradedama suprasti, kad subalansuota mityba yra vienas iš kertinių veiksnių lemiančių ne tik sportininko sveikatą, bet ir pasiekimus.

„Kai visa kita yra vienoda, mityba gali lemti tą skirtumą tarp laimėjimo ir pralaimėjimo. Nesilaikymas pagrindinių sporto šakos mitybos principų, tikrai nepriduos geresnių rezultatų. Ir atvirkščiai, jei kažką pavyktų pasigerinti pagal pateiktas rekomendacijas, galbūt tai būtų nedidelis postūmis didesnių pasiekimų link“, – mitybos įtaką rezultatams detalizavo specialistas.

Paskaita apie mitybą yra tik vienas iš etapų. Bendradarbiaujant su VUL Santariškių klinika, prieš sezoną „Kibirkšties“ krepšininkėms buvo atlikti kraujo tyrimai, kurių pagalba bus individualizuojami mitybos planai, atsižvelgiant į sezono metu taikomus fizinius krūvius – bus derinami ir maisto papildai.

„Prieš sezoną su klubo vadovu kalbėjome apie „Kibirkšties“ identitetą ir sutarėme, kad pagal galimybes būsime „Eurocup“ turnyro lygio komanda ne tik teoriškai, bet ir taikysime aukščiausius standartus įgyvendinant klubo tikslus. Siekiame savo žaidėjoms suteikti geriausias sąlygas, o to padaryti be naujausių mokslinių rekomendacijų šiais laikais neįmanoma“, – sakė komandos fizinio rengimo treneris Ugnius Savickas.

„Kibirkšties“ klubo krepšininkės ruošiasi artėjančiam sezonui ir šiuo metu vyksta į Lenkiją, kur savaitgalį Varšuvoje sužais tris kontrolines rungtynes.