Vilniaus „Kibirkšties“ komanda patyrė pralaimėjimą Rytų Europos moterų krepšinio lygoje (EEWBL). Jurgitos Štreimikytės-Virbickienės auklėtinės II turo varžybose, kuriose vyksta Vilniuje, pirmąją dieną susitiko su Talino 1182 komanda ir nusileido varžovėms rezultatu 74:77.

„Kibirkšties“ komandai tai buvo 2 nesėkmė per 4 rungtynes, o estės iškovojo pirmąją pergalę.

Mačą geriau pradėjo vilnietės (12:6), tačiau po pirmų 10 minučių jos pirmavo tik 2 taškais (18:16). Antrame ketvirtyje „Kibirkšties“ merginos vėl nutolo (29:20), tačiau spaudimą panaudojusios 1182 krepšininkės sumažino atsilikimą (29:27). Vis tik dar kartą atkarpą sėkmingiau sužaidusios lietuvės po dviejų kėlinių susikrovė taškų pranašumą (38:31).

Trečią kėlinį daug geriau pradėjo viešnios iš Estijos, kurios sužaidus pusę kėlinio rezultatą išlygino (42:42), o per likusias ketvirčio minutes ir persvėrė (53:55). Viskas sprendėsi per paskutines 10 minučių, tačiau pirmoje kėlinio dalyje vilnietės strigo puolime ir estės išlaikė savo pranašumą (57:60). Likus 3 minutėms „Kibirkšties“ gynėja Justina Kraujūnaitė sumažino atsilikimą iki 1 taško (59:60).

Abi komandos buvo nenusiteikusios juokauti ir paskutinėmis minutėmis užvirė įnirtinga kova. Vilniaus klubo puolėja Shenita Landry likus 2 minutėms išlygino rezultatą (63:63), o netrukus Laura Juškaitė jį persvėrė (65:63). Tačiau estės likus pusei minutės sugebėjo išlyginti rezultatą (65:65), „Kibirkšties“ puolėja Vitalija Kaminskytė pametė kamuolį, o likus 2 sekundėms estė Kosper išvedė savo komandą į priekį (65:67). Vis tik J.Štreimikytės-Virbickienės minutės pertraukėlė buvo naudinga ir J.Krajūnaitė puikiu metimu išplėšė pratęsimą (67:67).

Pratęsimo metu komandos kovėsi taškas į tašką ir nei viena ekipa nenorėjo pasiduoti. Likus 10 sekundžių estės nutolo 2 taškais (73:75), o Eglė Šniokaitė pataikė tik vieną baudos metimą iš dviejų (74:75).

„Mus išmušė iš vėžių varžovių aikštės gynyba, merginos sutriko ir leidome estėms perimti iniciatyvą“, – sakė „Kibirkšties“ trenerė J.Štreimikytė-Virbickienė. – Pabaigoje pasivijome, tačiau antroje mačo dalyje turėjau leisti daugiau tas pačias žaidėjas, kurios pavargo. Mums sutrukdė 2 savaičių pertrauka, o esčių didžioji dalis žaidė rinktinėje ir buvo įgavusios gerą formą. Krepšinis susideda iš pergalių ir pralaimėjimų, negalime prarasti optimizmo ir rytoj turime kautis iš naujo“.

Rezultatyviausiai vilniečių gretose žaidė Shenita Landry. Puolėja per 38 minutes pelnė 15 taškų, atkovojo 12 kamuolių ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Eglė Šniokaitė įmetė 13 taškų, Justina Kraujūnaitė – 12 (4 per., 7 kld.), Gabija Meškonytė – 11, Laura Juškaitė – 10 (9 atk. kam.), Daugilė Šarauskaitė – 6, Vita Gorobets – 4, Dalia Donskichytė – 2, Vitalija Kaminskytė – 1, o Laurita Jurčiūtė taškų nepelnė.

Talino komandoje Shawuanda Williams įmetė 22 taškus ir atkovojo 16 kamuolių.

Kitas rungtynes „Kibirkšties“ komanda žais sekmadienį, kai 18:15 val. Lietuvos Edukologijos universitete (Studentų g. 39) susikaus su Astanos „Tigers“ komanda iš Kazachstano.

Šeštadienį, pirmąją dieną, Rygos TTT iš Latvijos 94:76 nugalėjo Gardino „Olimpia“ iš Baltarusijos, o Minsko „Cmoki“ 79:68 palaužė Minsko „Horizont“ klubą. Pastarame mače, nugalėtojų gretose, Gabrielė Gutkauskaitė pelnė 18 taškų, o Giedrė Paugaitė – 9.

Rytų Europos krepšinio lygos II turas (Vilniaus Edukologinis universitetas, Studentų g. 39)