Vilniaus „Kibirkšties“ komanda pergale pradėjo Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) ketvirtfinalį. Pirmose rungtynėse vilnietės savo aikštėje 93:54 nugalėjo „Šiaulių-Universitetą“ ir serijoje iki 2 pergalių išsiveržė į priekį 1-0. Antrosios serijos rungtynės antradienį vyks Šiauliuose.

Gausiai užpildytoje Mykolo Romerio universiteto sporto salėje „Kibirkšties“ komanda nuo susitikimo pradžios perėmė iniciatyvą. Jau antro kėlinio pradžioje skirtumas tapo dviženklis, o po dviejų ketvirčių komandas skyrė jau 16 taškų.

Trečiame kėlinyje sostinės krepšininkės dar greičiau organizavo atakas, agresyviau gynėsi ir po trijų kėlinių jau pirmavo 29 taškų skirtumu. Paskutinis mačo ketvirtis buvo tik formalumas, o abiejų komandų strategai jau sprendė savo uždavinius, kuriuos panaudos atsakomosiose rungtynėse.

Vilniaus krepšininkės daugiau nei dvigubai laimėjo kovą po krepšiais – 65/31.

„Pradžioje buvo šiek tiek jaudulio, juk tai atkrintamosios ir ketvirtfinalis“, – po mačo teigė „Kibirkšties“ komandos vyriausioji trenerė Jurgita Štreimikytė-Virbickienė. – Norėjome žaisti savo žaidimą ir tas pavyko. Akcentavau merginoms, kad reikia žaisti greitai, palaikyti didelį tempą, taip galėjome rotuoti visomis žaidėjomis. Pavyko išnaudoti didelius žmones. Antra rungtynių puse tikrai esu patenkinta, komandai pavyko išpildyti joms keltus uždavinius. Manau, jeigu panašaus scenarijaus laikysimės ir Šiauliuose, tai būsiu tikrai patenkinta“.

Nugalėtojų gretose po 14 taškų pelnė Laura Juškaitė ir Gabija Meškonytė. Eglė Šniokaitė įmetė 11 taškų, Shenita Landry – 10 (15 atk. kam., 4 rez. per.), Agnė Bobinaitė ir Vita Gorobets po 9, Laurita Jurčiūtė ir Ieva Savickaitė po 7, Daugilė Šarauskaitė – 6 (16 atk. kam.), Vitalija Kaminskytė – 4, Dalia Donskichytė – 2, o Justina Kraujūnaitė taškų nepelnė (4 rez. per.)

„Šiaulių-Universiteto“ komandoje Deja Mattox pelnė 12 taškų, Fantasia Hillard – 11, o Silvija Kuodienė – 8.

Atsakomosios rungtynės kovo 22 dieną vyks Šiaulių universiteto sporto salėje, o šios poros laimėtojos pusfinalyje kovos su Marijampolės „Sūduvos“ komanda.