Vilniaus „Kibirkštis“ praėjusį savaitgalį pradėjo Baltijos moterų krepšinio lygos sezoną, kur pirmame mače vilnietėms pavyko Rygos TTT klubą, o šį savaitgalį sostinės krepšininkės stos į dvikovą su dvejomis Estijos komandomis.

Sostinės krepšininkės pirmąjį iš dviejų mačų Estijoje žais su Talino „TalTech“, o antrąjį su Talino „Audentes“. Šeštadienį į pirmąją kovą lietuvės stos 13:00 val., o antrasis mačas Taline prasidės sekmadienį, 14:00 val.

Prie pirmosios „Kibirkšties“ pergalės Baltijos moterų krepšinio lygoje svariai prisidėjo Laura Juškaitė.

Skuodiškė Rygos TTT klubui atseikėjo 23 taškus, atkovojo 4 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 27 naudingumo balus, o šiuos įspūdingus skaičius krepšininkė surinko vos per kiek daugiau nei 21 minutę žaidimo laiko.

„Komandoje nuotaikos pozityvios – ilgai laukėme sezono starto, o sulaukus džiaugiamės kiekvienomis rungtynėmis ir galimybe varžytis. Rungtynes prieš TTT laimėjome ganėtinai lengvai, bet puikiai suprantame, kad Rygos komanda atvyko ne pilnos sudėties, tad ilgai pergale nesidžiaugėme.

Po pirmųjų rungtynių labiausiai neramina klaidų skaičius, bet kartu gerinti reikia ir daugiau dalykų, tarp kurių yra atkovoti kamuoliai, derinių išpildymas, situacijų skaitymas, tad rungtynių Estijoje akcentas, mano manymu, yra kamuolio branginimas“, – apie sezono pradžią ir esminius momentus Estijoje pasakojo krepšininkė.

L. Juškaitė paskutinį kartą Vilniuje ir bendrai Lietuvoje žaidė 2017-2018 metų sezone, kai sostinės komandai vadovavo legendinė Lietuvos krepšininkė Jurgita Štreimikytė-Virbickienė, o „Kibirkšties“ varžoves po krepšiu į neviltį varė Shenita Landry.

Per laiką, kai puolėja buvo išvykusi, pasikeitė ne tik trenerių, bet kartu ir žaidėjų korpusas. Nepaisant pokyčių tiek nuo pastarojo L. Juškaitės karto žaidžiant Lietuvoje, tiek praėjusio sezono, puolėja tikina, kad tobulėjimo prasme komanda eina teigiama linkme.

„Manau, sekasi neblogai, – apie susižaidimą su naujomis komandos draugėmis kalbėjo L. Juškaitė. –  Žinoma, visada norisi susižaidimo ir tarpusavio supratimo procesą paspartinti, bet turime ne vieną naują žaidėją, tai normalu, kad ne viskas pavyksta iš karto, tačiau tam ir treniruojamės, jog rastume bendrą kalbą ir kuo efektyviau galėtume išnaudoti šios komandos stipriąsias puses rungtynių metu.

Mėgaujuosi treniruotėmis ir rungtynėmis. Manau, kad viskas yra gerai. Rungtynių sezonas dar tik įsibėgėja, bet manau, kad treniruotėse jau spėjome išsigryninti pagrindinius dalykus, o dabar liks malonioji, tačiau ir sunkioji dalis – viską įgyvendinti aikštelėje.“

Praėjusiais metais, kai Baltijos moterų krepšinio lygos vicečempionės vyko į Estiją, lietuvės 61:68 nusileido „TalTech“ krepšininkėms, tad šiemet vilnietės nuvertinti varžovių neturėtų.

„Apie praėjusių metų rezultatą pernelyg daug negalvojame – abi komandos yra pasikeitusios, bet gerbiame kiekvieną varžovą ir kartu jų nenuvertiname. Ypač rungtyniaujant išvykoje“, – kalbėjo „Kibirkšties“ puolėja Laura Juškaitė.

Kaip ir pernai, taip ir šiemet – mūsiškių laukia nemenkas iššūkis žaisti dvejas rungtynes per dvi dienas, o negana to, rungtynės Estijoje taps savotiška repeticija prieš kol kas svarbiausią sezono mačą – Europos taurės startą Turkijoje, Ankaroje, kur vilnietės stos į kovą su „Botaš“ klubu.

Įdomu ir tai, kad Turkijos ekipa savo gretose turi lietuviškąjį prieskonį – „Kibirkšties“ varžovių komandoje žaidžia Eglė Šventoraitė, kuri yra labai svarbi „Botaš“ klubo žaidimo dalis.

Lietuvė Eurolygos atrankoje rinko po 13 taškų, atkovodavo 9,5 kamuolio ir blokuodavo 3,5 metimo, o Turkijos lygoje lietuvė renka po 12 taškų, 5,5 atkovoto kamuolio ir 1,5 blokuoto metimo.

„Ką išsinešime iš ateinančių rungtynių Estijoje, priklauso tik nuo mūsų pačių. Jei žaisime gerai, įvykdysime išsikeltus uždavinius ir pasieksime pergales, tai pozityvo komandos gyvenime padaugės, nors ir taip negaliu sakyti, kad teigiamų emocijų trūksta.

Šį savaitgalį galėsime įeiti į žaidybinį ritmą, pasibandyti tam tikrus dalykus prieš Europos taurės rungtynes, tad nekantriai laukiu tiek rungtynių Estijoje, tiek Ankaroje“, – detaliai pasakojo L. Juškaitė.

Negana to, prie „Kibirškties“ prisijungė ir Estijoje šį sezoną debiutuos Dominyka Gerkytė, kuri anksčiau priklausė sostinės komandos jaunimo sistemai ir pernai debiutavo pagrindinėje „Kibirkšties“ komandoje.