10982368_10152561793542115_4908416209414042348_nAntradienį vykusiame Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) susirinkime buvo sprendžiamas klausimas, kokių nusipelniusių Lietuvos krepšinio atstovų kandidatūros bus siūlomos įtraukti į FIBA Šlovės muziejų. Tarp kandidatų buvo ir Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) buvusios žaidėjos. Įdomu tai, kad visos krepšininkės savo laiku yra atstovavusios tai pačiai ekipai – Vilniaus „Kibirkščiai“.

Viena iš kandidačių – buvusi krepšininkė Jurgita Štreimikytė-Virbickienė, vadovavusi Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ ekipai. Per savo karjerą krepšininkė yra tapusi Europos čempione, Eurolygos vicečempione, du kartus džiaugėsi Italijos pirmenybių čempionės vardu, keturis kartus tapo LMKL ir Baltijos moterų krepšinio lygos čempione. 2005 metais J.Štreimikytė-Virbickienė iškovojo Eurolygos bronzos medalį, dar po metų dalyvavo Eurolygos visų žvaigždžių rungtynėse ir tapo naudingiausia LMKL žaidėja.

Į FIBA Šlovės muziejų taip pat pretenduoja Angelė Rupšienė – viena tituluočiausių Lietuvos sportininkių, buvusi krepšininkė ir trenerė. Per savo karjerą A.Rupšienė daugiausiai rungtyniavo Vilniaus „Kibirkšties“ komandoje. 1976 metais krepšininkė dalyvavo Monrealio, o 1980 metais – Maskvos vasaros olimpinėse žaidynėse bei su Sovietų Sąjungos moterų krepšinio rinktine abu kartus pasipuošė aukso medaliais. A.Rupšienė taip pat tris kartus yra iškovoju auksą Europos bei du kartus Pasaulio čempionatuose.

Viena iš kandidačių įsiamžinti FIBA Šlovės muziejuje išrinkta tarp pretendenčių ir Vida Beselienė, kuri nuo 1973 metų rungtyniavo Vilniaus „Kibirkšties“ ekipoje. Per savo krepšininkės karjerą V.Beselienė šešis kartus tapo Lietuvos čempione, su Sovietų Sąjungos rinktine tris kartus tapo Europos, po kartą olimpinių žaidynių ir Pasaulio čempione.

Informacija: LMKL