Vilniaus „Kibirkšties-Tichės-IKI“ komanda Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL) iškovojo septynioliktą pergalę ir bent laikinai turnyro lentelėje pakilo į antrąją vietą. Sostinės krepšininkės svečiuose 98:77 (23:19, 27:20, 21:18, 27:20) nugalėjo Klaipėdos „Lemminkainen“ ekipą.

Rungtynes geriau pradėjo šeimininkės (3:9), kurios kėlinio viduryje susikrovė aštuonių taškų pranašumą (9:17). Tačiau tada savo žaidimą pajuto Gintarė Petronytė. Vidurio puolėja vieną po kito siuntė taiklius metimus į varžovių krepšinį ir rezultatas tapo lygus (19:19). Po taiklaus komandos naujokės Laimos Rickevičiūtės baudos metimo Vilniaus komanda pirmą kartą išsiveržė į priekį (20:19). Per likusią minutę „Kibirkšties-Tichės-IKI“ ekipa padidino skirtumą iki keturių taškų (23:19). Paskutinių minučių atkartą sostinės ekipa laimėjo 10-0.

Antrą kėlinį dviem taikliais tritaškiai pradėjo Vilniaus komanda (29:21), o po dar vieno G.Petronytės dvitaškio skirtumas išaugo iki dviženklio (31:21). Nors „Lemminkainen“ komandai pavyko šiek tiek sumažinti atsilikimą (35:26), tačiau ketvirčio viduryje skirtumas šoktelėjo iki septyniolikos taškų (43:26). Po Gretos Šniokaitės tritaškio jis padidėjo iki devyniolikos (47:28), tačiau tada pajūrio ekipa kėlinį baigė atkarpa 8-0 (50:39).

Trečiojo kėlinio pirmoje pusėje komandos keitėsi taikliais metimais (62:49). Nors porą kartų „Lemminkainen“ priartėjo iki dešimties taškų ribos, tačiau skirtumas iki vienženklio nesumažėjo (66:54). Kėlinį tolimu šūviu baigė G.Šniokaitė (71:57).

Ketvirto kėlinio pradžioje „Kibirkšties-Tichės-IKI“ komanda pirmą kartą pasiekė dvidešimties taškų pranašumo ribą (77:57). Likusi ketvirčio dalis buvo tik formalumas. Galutinis teisėjo švilpukas paskelbė Vilniaus komandos pergalę – dvidešimt vieno taško skirtumu (98:77).

„Kibirkšties-Tichės-IKI“ komanda atliko 26 rezultatyvius perdavimus, o Klaipėdos komanda tai padarė 10 kartų.

Ir toliau varžovės neranda priešnuodžių „Kibirkšties-Tichės-IKI“ komandos lyderei G.Petronytei. Vidurio puolėja šįkart per 37 minutes pelnė 34 taškus (14/20 dvitaškiai, 6/6 baudos), atkovojo 19 ir perėmė 3 kamuolius, atliko rezultatyvių perdavimų ir blokavo metimų. G.Petronytė surinko 52 naudingumo balus. Tai jau dešimtas šį sezoną krepšininkės pasiektas dvigubas dublis.

Ekipoje debiutavusi L.Rickevičiūtė per 27 minutes pelnė 12 taškų (3/7 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 3/4 baudos), atkovojo ir perėmė po 4 kamuolius bei atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

Kristina Vengrytė įmetė 19 taškų (7/16 dvitaškiai, 1/4 tritaškiai, 2/2 baudos, 11 atk. kam., 5 per.), G.Šniokaitė – 10 (2/7 tritaškiai, 4 kld.), Sakellie Daniels – 6 (10 rez. per., 5 per., 6 kld.), Šarūnė Povilionytė – 5, Eglė Šniokaitė (4 rez. per.), Ieva Prėskienytė (2/2 dvitaškiai) ir Vita Žilinskaitė (2/2 dvitaškiai) po 4.

„Lemminkainen“ gretose Gabrielė Gutkauskaitė pelnė 17 taškų (5 kld.), Lina Aglinskaitė – 16, Rita Mileškienė – 14, Monika Grigalauskytė – 13 (12 atk. kam.).

Kitas rungtynes „Kibirkšties-Tichės-IKI“ komanda žais kovo 20 dieną namuose su Kauno „Viči-Aistėmis“.