Vilniaus „Kibirkštis-MRU“ po 7 metų pertraukos parveža Lietuvos pirmenybių trofėjų. Ketvirtose finalo serijos rungtynėse penktadienį vilnietės išvykoje 61:52 (10:9, 16:13, 20:13, 15:17) nugalėjo Klaipėdos „Neptūno“ ekipą ir seriją iki trijų pergalių laimėjo 3-1.

Paskutinį kartą Vilniaus krepšininkės Lietuvos pirmenybių titulą kėlė 2013-2014 m. sezone.

Pirmojoje rungtynių pusėje vyko atkakli kova, tačiau Vilniaus klubui pavyko į didžiąją pertrauką išeiti su 4 taškų pranašumu (26:22).

Trečiajame ketvirtyje sostinės klubas įjungė aukštesnę pavarą ir  Eglės Zabotkaitės taiklių tolimų metimų pagalba padidino pranašumą iki 11 taškų (46:35). Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Neptūno“ krepšininkės bandė kabintis ir buvo sumažinusios atsilikimą iki 4 taškų (50:46), bet „Kibirkšties-MRU“ kapitonė Kristė Timofejeva smeigė du tritaškius paeiliui ir nubraukė varžovių viltis persverti rezultatą. G. Šulskė dviem baudų metimais įtvirtino pergalę – 61:52.

Naudingiausia Lietuvos pirmenybių finalo serijos žaidėja tapo Gabrielė Šulskė, kuri finalo serijos rungtynėse vidutiniškai rinko po 13,5 taško, 5 atkovotus kamuolius, 4 rezultatyvius perdavimus ir 15 naudingumo balų.

„Kibirkštis-MRU“: Eglė Zabotkaitė 15 (3/6 trit.), Gabrielė Šulskė 13 (4/7 dvit., 5/7 baud., 9 atk. kam., 4 rez. perd.), Kristė Timofejeva (2/6 trit.), Livija Sakevičiūtė (5 atk. kam., 5 kld.), Justina Kraujūnaitė (2/7 dvit.) po 8.

„Neptūnas“: Ligita Tamutytė (5/8 dvit., 7 atk. kam.) ir Andra Gabalytė (1/5 trit., 9 atk. kam., 5 rez. perd.) po 11, Dalia Donskichytė 10 (2/8 trit., 5 atk. kam., 7 kld.), Agnė Černeckytė 8 (2/5 trit.).

Pirmąsias finalo rungtynes pergalingai pradėjo „Neptūno“ ekipa, kai Mykolo Romerio universiteto (MRU) didžiojoje salėje laimėjo 69:72, bet Klaipėdoje pajėgesnės buvo vilnietės – 73:60. Trečiąjį susitikimą Vilniuje 59:50 laimėjo G. Kievino auklėtinės, o ketvirtajame mače „Kibirkštis-MRU“  dar kartą įrodė savo pranašumą 61:52 iškovojo lemiamą pergalę.