BIG-79844Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) blokų karalienės titulą būtų galima drąsiai skirti Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ aukštaūgiai Daugilei Šarauskaitei, kuri per šią sezono dalį jau yra blokavusi 77 varžovių metimus. Būtent žaidimas po krepšiu, blokuoti metimai ir net 19 atkovotų kamuolių 195 cm puolėjai leido tapti naudingiausia LMKL dvidešimt ketvirtojo turo krepšininke.

18-metė krepšininkė per 35 minutes pelnė 10 taškų (5/11 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai), sugriebė 19, perėmė 2 kamuolius, blokavo 6 varžovių metimus, išprovokavo 4 pražangas, 3 sykius pažeidė taisykles ir surinko 30 naudingumo balų.

LMKL.lt D.Šarauskaitė taip pat papasakojo, kodėl ją žavi dėjimai į krepšį, atskleidė skirtumus tarp rungtyniavimo „Jaunųjų talentų“ ir čempionių ekipoje bei pasidalino mintimis apie didžiausius šio sezono LMKL netikėtumus.

– Ar nustebote tapusi naudingiausia turo žaidėja?

– Smagu, kad pavyko pasiekti savo asmeninį atkovotų kamuolių rekordą, bet labiau džiaugiuosi dėl komandos pasiektos pergalės nei dėl savo asmeninio rezultato.

– „Fortūnos“ ekipą šį sezoną LMKL pirmenybėse įveikėte pirmą kartą. Kas šiose rungtynėse buvo jūsų komandos raktas į pergalę?

– Visos labai stengėmės, kartu dirbome. Pagirtinai kovojome dėl kamuolių, nagais ir ragais kovojome dėl pergalės (juokiasi).

– Kokias įvardintumėte savo stipriąsias puses aikštelėje?

– Manau, kad mano stiprioji pusė yra ūgis, kuris leidžia lengviau atkovoti kamuolius ar blokuoti varžovių metimus. Aukštam žmogui šioje srityje lengviau.

– Šį sezoną jau blokavote 77 varžovių metimus. Galbūt siekiate užsibrėžto rekordo?

– Kažkokio rekordo nesiekiu, bet taip jau pavyksta, specialiai to daryti nesistengiu.

– Esate sakiusi, kad po kelerių metų per rungtynes varžovių krepšį drebinsite dėjimais, tačiau toks reiškinys moterų krepšinyje retas. Kodėl jus taip žavi dėjimai?

– Kai turi galimybė gerai pašokti, tai ir norisi kažką parodyti. Jei gali įdėti į krepšį per treniruotes, tai kodėl ir per rungtynes žiūrovų nenudžiuginus? Kai žaidėme prieš „Kažkur matytų“ komandą, teko pamėginti įdėti į krepšį, bet dėjimas nebuvo labai vykęs, todėl, tikiuosi, kad ateityje bus ir geresnių dėjimų.

– Anksčiau rungtyniavote „Jaunųjų talentų“ ekipoje, o nuo šio sezono prisijungėte prie LMKL čempionių. Kas pasikeitė ir kokius skirtumus pastebėjote?

– Pirmiausiai, tai visiškai pasikeitė trenerių štabas, o kalbant apie mano pačios žaidimą, gal labiausiai pasikeitė tai, kad tenka žaisti su vyresnėmis žaidėjomis nei anksčiau, todėl jos duoda daugiau patarimų, ypač mano pozicijos žaidėjos. Šioje komandoje iš tavęs daugiau reikalauja, nebegalima daryti mažų klaidelių, kurios, galbūt, ankstesniame klube dar galėjo būti pateisinamos.

– Kokie jūsų asmeniniai šio sezono tikslai?

– Asmeniniai tikslai būtų tokie patys kaip ir visos komandos – kažką laimėti ir pasiekti LMKL.

– Šį sezoną „Kibirkšties-VIČI“ ekipa nedemonstruoja tokio žaidimo, kuris buvo pastaraisiais sezonais. Ar čempionių etiketė neslegia psichologiškai?

– Neslegia, nes palyginus su kitais sezonais, šiais metais ekipos sudėtis yra visiškai kita, neliko senbuvių.

– Prasideda lemiamos LMKL kovos. Ar „Kibirkštis-VIČI“ dar turi kozirių?

– Varžovėms dar tikrai parodysim, ką mes sugebame (juokiasi).

– Įsibėgėja paskutinis LMKL sezono ratas. Kas per šį laiką jus nustebino ar paliko didžiausią įspūdį?

– Tikrai nustebino „Jaunųjų talentų“ pasirodymas, kuomet buvo nugalėta „Sūduvos“ komanda. Ne ką mažiau nustebino ir „Sūduvos“ laimėjimas prieš „Uteną“, nes tai neatrodė labai tikėtina.

Šaltinis: LMKL.lt