Vilniaus „Kibirkšties-VIČI-IKI“ moterų krepšinio komanda toliau tęsia sėkmingą žaidimą Lietuvos krepšinio lygoje (LMKL). Praėjusio sezono vicečempionės ketvirtame šalies pirmenybių ture 62:59 (16:12, 19:10, 17:18, 10:19) palaužė vasarą gerokai atjaunėjusią Klaipėdos „Fortūnos“ ekipą . Tai buvo ketvirtoji Vilniaus klubo pergalė per ketverias Lietuvos čempionato rungtynes.

Kibirkstis-VICI-IKI Vilnius women basketball club continues the winning streak in Lithuanian Women Basketball League (LMKL). The vice-champions of last season won against young Fortuna Klaipeda team 62:59 (16:12, 19:10, 17:18, 10:19) in the match of 4th tour. Vilnius club has not suffered a defeat in LMKL yet.

Rungtynes dviem taikliais Kristinos Vengrytės ir Celestes Trahan-Davis dvitaškiais pradėjo vilnietės (4:0). Ketvirčio viduryje po sėkmingo asmeninio Gretos Šniokaitės pasirodymo „Kibirkšties-VIČI-IKI“ ekipa atsiplėšė septyniais taškais (12:5), tačiau kėlinio pabaigoje klaipėdietės sumažino atsilikimą (16:12).

Antrojo kėlinio pradžioje „Kibirkšties-VIČI-IKI“ spurtavo 6:0 ir pirmą kartą į priekį išsiveržė dviženkliu skirtumu (25:14). Nerezultatyviame kėlinuke komandos daugiau keitėsi netaikliais metimais, tačiau sėkmingiau sužaista atkarpa leido vilnietės pirmauti trylikos taškų skirtumu (35:22).

Trečiajame kėlinyje skirtumas vėl buvo padidėjęs iki dviženklio, tačiau ketvirčio pabaigą geriau sužaidė „Fortūna“, kuri laimėjo šį ketvirtį ir priartėjo. Trečio kėlinio metu C.Trahan-Davis jau buvo atlikusi dvigubą dublį (10 taškų ir 10 atkovotų kamuolių).

Ketvirto kėlinio pradžioje „Kibirkšties-VIČI-IKI“ merginos toliau išlaikė saugų atstumą. Tačiau paskutines sekundes sėkmingiau sužaidusios “Fortūnos” krepšininkės sumažino atsilikimą iki minimumo (60:59), tačiau Vita Kuktienė dviem taikliais baudų metimais įtvirtino pergalę.

Vilnietės padarė net 22 klaidas, kai „Fortūna“ suklydo 17 kartų bei tragiškai mėtė tritaškius 3/20 (15%). Tiesa, sostinės krepšininkės užtikrintai laimėjo kovą po krepšiais (55/33).

„Lėtai pradėjome rungtynes, nebuvo jokio agresyvumo apie kurį kalbėjome prieš mačą, – teigė „Kibirkšties-VIČI-IKI“ trenerė Jurgita Štreimikytė – Virbickienė. – Antroje rungtynių pusėje nesugebėjome pataikyti savo metimų, gynyboje darėme vaikiškas klaidas, todėl Klaipėdos komanda sugebėjo mus pasivyti. Mūsų žaidėjos metė laisvos, tačiau pataikyti vis nepavyko. Nemanau, kad dėl tokio žaidimo nereikia suversti kaltės ilgai kelionei. Toks jų darbas. Čia daugiau psichologiniai dalykai. Norėtume išlaikyti koncentraciją tiek Europos taurės, tiek Lietuvos čempionato mačams. Dabar dar kol kas skirstome varžoves. Šiandienos žaidimu mes esame nepatenkinti“.

Rezultatyviausiai „Kibirkšties-VIČI-IKI“ gretose žaidė C.Trahan-Davis. Puolėja per 23 minutes atliko dvigubą dublį: pelnė 14 taškų (4/6 dvitaškiai, 6/8 baudos) ir atkovojo 13 kamuolių. Legionierė taip pat perėmė 3 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir blokavo 1 metimą.

Kristina Vengrytė įmetė 10 taškų (5/11 dvitaškiai, 4 atk. kam.), Vitalija Vaščiūnaitė – 7, Vita Kuktienė (7 atk. kam.) ir Greta Šniokaitė (4 atk. kam., 4 kld.) po 6, Rima Valentienė (1/5 tritaškiai, 3 rez. per.) ir Kristina Alminaitė po 3, Mantė Kvederavičiūtė (0/4 tritaškiai) ir Lina Pikčiutė (5 atk. kam.) po 2, o Ieva Prėskienytė ir Sakellie Daniels taškų nepelnė.

„Fortūnos“ gretose Lina Aglinskaitė pelnė 18 taškų ir atkovojo 6 kamuolius, Eglė Šikšniūtė įmetė 14 taškų, o Gabrielė Gutkauskaitė pridėjo 8 taškus, 9 atkovotus kamuolius ir 6 rezultatyvius perdavimus.

Kitas rungtynes „Kibirkšties-VIČI-IKI“ krepšininkės žais trečiadienį su „Hemand Antakya“ klubu iš Turkijos. Tai bus Europos taurės rungtynės.Kibirkstis-VICI-IKI made 22 turnovers (Fortuna made 17) and had a lot of problems shooting 3 point shots – 3/20 (15%). On another hand, Kibirkstis-VICI-IKI got 55 rebounds, while Fortuna got only 33.

“It was a slow start of the match, we had no aggressiveness, which we emphasized before the match, – said Jurgita Streimikyte-Virbickiene, coach of Kibirkstis-VICI-IKI – we didn’t make our shots in the second half, made silly mistakes in defence, so Klaipeda team managed to catch us. We attempted open shots but still didn’t score. I don’t think that it was the fault of long journey. It’s their job. It’s more about psychology. We need to stay focused both in Eurocup and LMKL matches. We are not happy with the performance tonight”.

C. Trahan-Davis was the team’s top performer. Forward got a double-double with 14 points (4/6 2pt, 6/8 FT) and 13 rebounds. The player from USA also made 3 steals, 1 assist and 1 block.