Vilniaus „Kibirkšties“ komanda nesėkme pradėjo „MultiGyn“ moterų lygos jungtinio Lietuvos, Latvijos ir Estijos čempionato ketvirtfinalį. Algirdo Paulausko auklėtinės 65:68 nusileido Ukmergės „Vilkmergės“ komandai ir bilieto į kitą etapą sieks antrose serijos rungtynėse.

Į finalo ketvertą pateks geresnį rezultatą po dvejų rungtynių turinti ekipa. Atsakomosios komandų rungtynės jau šeštadienį 15 val. Vilniuje, „Ryto“ arenoje, o įėjimas žiūrovams nemokamas.

Šiame susitikime „Kibirkšties“ komanda rungtyniavo be kapitonės Ievos Šimkutės, kuriai reikalinga menisko operacija ir šis sezonas jau yra baigtas.

„Kibirkšties“ komanda sunkiai pradėjo rungtynes, leido pajusti žaidimo ritmą savų sirgalių palaikomoms varžovėms ir jau greitai atsidūrė atsiliekančiųjų vaidmenyje. Vilnietės strigo puolime, pelnė vos 8 taškus ir po pirmų 10 minučių turėjo 9 taškų deficitą (8:17).

Antrame ketvirtyje sostinės krepšininkės kiek atkuto, tačiau vaizdas aikštėje pernelyg nepasikeitė. Abi komandos daugiau dėmesio skyrė gynybai, nerezultatyvų kėlinį laimėjo vilnietės – 12:10 – ir sumažino atsilikimą iki 7 taškų (20:27). Pirmoje rungtynių pusėje „Kibirkšties“ komandos krepšys buvo tarsi užrištas metant iš tritaškio zonos – tikslo nepasiekė nei vienas iš 8 bandymų.

Per didžiąją pertrauką griežtą susirinkimą rūbinėje turėjusi „Kibirkšties“ komanda antrą rungtynių dalį pradėjo agresyviau, o skirtumas ketvirčio viduryje buvo sumažėjęs iki 2 taškų (39:41), tačiau paskutinė dviejų minučių atkarpa buvo pralaimėta 0-8 ir sostinės ekipos deficitas tapo dviženklis (39:49).

Prasidėjus paskutiniam kėliniui „Kibirkšties“ ekipa pasiruošė dar vienam spurtui, tačiau per pirmas 5 kėlinio minutes pranašumą pavyko sumažinti tik 2 taškais (49:57). Likus pusantros minutės, po Dalios Donskichytės metimo, „Kibirkštis“ atsilikimą sumažino iki 6 taškų, o likus minutei, po Justinos Krajūnaitės tolimo šūvio, iki 3 (60:63). Tiesa, „Vilkmergės“ komanda atsakė dvitaškiu ir prasidėjo taškų bei baudų metimų lenktynės, o finalinė sirena paskelbė, kad „Kibirkšties“ komanda patyrė nesėkmę 65:68.

Rezultatyviausiai „Kibirkšties“ komandoje žaidė Gabija Meškonytė. Puolėja per 38 minutes pelnė 18 taškų, atkovojo 5 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo 2 metimus, tiesa, suklydo 5 kartus.

Justina Kraujūnaitė pelnė 14 taškų, Morgan Pullins – 11 (9 atk. kam.), Dalia Donskichytė – 10 (4 rez. per.), Livija Sakevičiūtė – 8 (7 atk. kam., 4 blk.), Urtė Slavickaitė ir Agnė Bobinaitė po 2, Eglė Zabotkaitė ir Justina Miknaitė taškų nepelnė.

„Vilkmergės“ komandoje Gabrielė Šulskė surinko 16 taškų, Kourtni Perry – 13, o Rasa Knyzaitė ir Klaudija Serkevičiūtė po 12.