Vilniaus „Kibirkštis“ Baltijos čempionato atsakomosiose rungtynėse 80:71 (19:20, 19:10, 17:23, 25:18) įveikė Ukmergės „Vilkmergę“ ir prasimušė į sostinėje vyksiantį finalo ketvertą.

Pirmąsias rungtynes 68:65 buvo laimėjusios Ukmergės krepšininkės.

Šeimininkės iniciatyvą buvo perėmusios ketvirtojo kėlinio pradžioje, kuomet po Dalios Donskichytės, Gabijos Meškonytės taškų šeimininkės spurtavo 16:4 bei nutolo dviženkle persvara – 71:60.

Vis tik viešnios pasiduoti nebuvo linkusios ir sugebėjo grįžti į rungtynes. Klaudija Serkevičiūtė pataikė dvitaškį, Gabrielė Šulskė pelnė taškus su pražanga, o prasidėjus paskutinei minutei, Rasa Knyzaitė įmetė metimą iš po krepšio ir ekipas jau skyrė 5 taškai (71:76).

Likus kiek daugiau nei 20 sekundžių, G. Šulskė suklydo atlikdama perdavimą, o po šio epizodo G. Meškonytė realizavo baudų metimus. Iš karto po to G. Šulskė padarė dar vieną klaidą ir palaidojo „Vilkmergės“ šansus išplėšti pergalę. „Kibirkšties“ triumfą įtvirtino dar du taiklūs D. Donskichytės baudų metimai.

Nugalėtojas į pergalę vedė Livija Sakevičiūtė, kuri pelnė 15 taškų (6/9 dvit., 3/4 baudos), atkovojo 10 ir perėmė 4 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius pardavimus, blokavo metimą bei surinko 28 naudingumo balus.

Finalinio ketverto etapas Vilniuje vyks kovo 9-10 dienomis. Pusfinalyje „Kibirkštis“ susikaus su Rygos TTT komandos krepšininkėmis.

„Kibirkštis“: Gabija Meškonytė 20 (6/11 dvit.), Dalia Donskichytė 16 (4/12 dvit., 8 per. kam.), Livija Sakevičiūtė 15 (10 atk. kam.), Morgan Pullins 13.

„Vilkmergė“: Klaudija Serkevičiūtė 19 (2/7 trit.), Kourtni Perry 11 (5/7 dvit.), Gabrielė Šulskė (5 kld.) ir Rasa Knyzaitė po 10.